medaile ze závodů Dračí loď

Přeci opět nenecháme vyhrát Nymburk

Tak konečně máme na www.dragonboat.cz zhodnocení závodu i od samotných pořadatelů.

Jako Dragonteam Nymburk jsme jen čekali, zda vůbec bylo ze strany vedení ČADL pochopeno naše chování a odjezd ze závodů. A jak jinak... Nikdo nic zřejmě nepochopil. Nebo spíš nechtěl, nebo mu to je zcela jedno.

Z článku je zřejmé, že se pořadatel domnívá (a nejen on), že naše posádka opustila závodiště proto, že ji byla zima. To je dost bláhová verze. Vážně si myslí, že jsme odepsali celou sezonu a práci vlastně VŠECH závodníků a všech týmů jenom kvůli tomu, že jsme se třásli zimou? Zima nám samozřejmě byla, aby ne. Vždyť závody měli začít v 9:00 hod. a ne ve 12:15 h. Copak se přihodilo tak strašného, že skvěle připravené závody (jak hlásá článek) nabraly zpoždění přes 3 hodiny?Bylo to snad proto, že spadly dva stany, které stejně nakonec nestály? Vlastně jeden jo, pardon. Nebo to bylo proto, že jedna loď se v noci uvolnila a odjela od břehu? To způsobilo zpoždění třech hodin? To trvá tři hodiny dát tohle do kupy?

Kašleme na tohle!!! Zpoždění se může stát opravdu každému, zvlášť v tomhle nepříznivém počasí. To není to, co nás obrátilo směrem k domovům. Vadí nám přístup „nezaujatého“ vedení ČADL. Už jsme konečně pochopili slova z úvodní pozvánky k ČPDL 2007 – „Přeci zase nenecháme vyhrát Nymburk“

Tak za 1.

Proč se jednodenní závody, na které jsme VŠECHNY posádky dostaly pozvánky v Nymburce ráno na poradě, již večer po výbuchu Pražského výběru na 2 km staly závody dvoudenními? Odpověď se nabízí následující. Praze nestačilo vyhrát ve Špindlu pouze dvě tratě. Musí se jet na třech, aby v případě vítězství na všech třech, mohli Pražáci vyhrát celý pohár. Jinak museli čekat na zaváhání Nymburka.

Jaká bude reakce vedení?

Posádky si to samy odhlasovaly, že závody budou dvoudenní. Pouze DB Tragédky Praha a Nymburk byly proti. Jasně bereme. Závody budou dvoudenní. Většina chce i pětistovku. Nedá se nic dělat.

Za 2.

Stojí za připomenutí, že i vlastní uspořádání dodatečných závodů ve Špindlu si odsouhlasily týmy – jednomyslně. (To jen pro pořádek, abychom věděli o čem všem se hlasovalo).

Za 3.

Nelíbí se nám snaha prezidenta ČADL ovlivňovat výsledky ku prospěchu pražských týmů. Zde máme na mysli hlasování o dodatečném zařazení 2 km do výsledků Poháru Mixů. Na začátku sezony se jasně odsouhlasilo, že počítané tratě jsou 200 m a 500 m (pakliže bude na programu). A najednou si někdo všimne, že některé posádky, které jsou v žebříčku před námi nejezdí 2 km, tak jednoduše budeme počítat i tyto výsledky a vyřadíme je tím ze hry.

Pravděpodobná odpověď:

co zase máte za problém, vždyť jsme o tom hlasovali a dodatečný zařazení těchto výsledků nebylo schváleno. Tak co zase kritizujete! Fajn, ale jak to vůbec může někoho napadnout vůbec o tomhle hlasovat. Je to běžné měnit v průběhu sezony pravidla? (hlavně tedy se zpětnou platností)

Za 4.

To teprve bude důvod, který rozhodl o našem odjezdu a zničení celoroční snahy.

V důsledku krajně nepříznivého počasí, jaké na závodech panovalo, v důsledku velkého zpoždění prvního startu a v důsledku obavy, že závody se pojedou již za tmy, se posádky dohodly, že navrhnou zrušení závodu na 2 km. Po tom, co přišly s tímto požadavkem za hlavním pořadatelem a prezidentem asociace a chtěly o věci nechat hlasovat, byla jim tato možnost striktně zamítnuta. Oproti všem zvyklostem, kdy se dříve o všem hlasovalo, tak jak bylo dohodnuto na sjezdu.

To je ten pravý důvod, proč jsme odjeli pryč a závody bojkotovali. Ne pro zimu, ale pro jednání Klimbery. Proč se dělají sjezdy, proč se odsouhlasilo, že nejvyšší a rozhodující pravomoc má právě těch 7 posádek s plným členstvím. Proč to najednou bylo jinak. Tím nám všem plivl do tváře.

Proto se ptáme: „proč se platí plné členství, když pravomoc není (pokud jde o něco, co není vedení po vůli) uplatnitelná?

Víme, že nejlepší by bylo závody odjet, alespoň jednou vyhrát a pak se k tomu vrátit. Ale vyvolalo by to nějakou reakci ostatních? Uvědomil by si někdo, co se ve Špindlu opravdu stalo? Nebo bychom byli, jak jednou kdosi řekl, stále ovce.

My se rozhodli za cenu toho, že přistoupíme na tuhle pražskou špinavou hru, závod bojkotovat a tím ztratit v letošní sezoně zcela vše. To je naše největší chyba, to, že jsme přistoupili na tenhle způsob boje. Ale třeba právě tohle pomůže k tomu, že se ledy pohnou. Třeba...

Dragonteam Nymburk