medaile ze závodů Dračí loď

ONV aneb Mistrovství ČR 09 na Dračích lodích

O víkendu, se celý český dračí svět přesunul na Kunovskou tabuli, aby opět létaly dračí hlavy a ocasy vzduchem a hlavně aby se rozhodlo a Mistrech ČR pro rok 2009.

No a jak jinak bychom mohli začít než pátečním příjezdem. Ochutnali jsme Janáčka a pěkně v poklidu a bez řečí, šli po půlnoci spinkat.

Ráno, raníčko, krásný počasíčko a před náma dvoukilo a dvoukiláček. Natrénovano máme, teď to ještě srovnat v hlavách a hurá vstříc přívětivým hladinách Kunovské tabule.

První úkol – sehnat kormidelníka - se bravurně zhostil Hatla. Takže můžeme vyrazit na rozjezd. Pěkná jízda a přímej postup do semi . Kormidelník….neurazil ani nenadchnul. Prostě pohoda. Semi – konfrontace se slovenským výběrem dopadla výborně…ani Zdeno Chára, se svým chapadlovitým tělem nestačil  Před finálkem by se nervozita dala krájet. Uklidnění nám přinesla i výměna kormidelníka….kluci z Pardubic nám ochotně propůjčili svého barda a tak cesta do startovních bloků byla klidnější. No a jak jsme vlastně pádlovali? Čupr start, čupr trať, čupr cíl….takže 1….Uf uf uf konečně…bylo to dlouhé čekání. MISTŘI.

A hned bylo klidnější odpoledne.

A už je tu podvečer a start dvoukiláčku. „Fanda“ od pardubáků už zlatou medaili „nechtěl“ a tak jsme pověřili našeho Marťoše. Všechno věděl všechno znal, tak jsme to nechali na něm. A co se dělo…..start, a jako honící jsme se vydali za přerovákama a hlavně za pražským výběrem. Rovinka parádní, 1.obrátka…ajaj….Marťoš si ošahává kormidílko…..rovinka paráda, 2.obrátka Marťoš se lepší…rovinka už to bolí, deme do vlnek….3.obrátka lepší lepší…rovinka…a teď přes vlny, 4.obrátka…ajaj hlavně nepodjíždět bojku….posledních 100m…bolíbolí….ale je to tam…MISTŘI.

Večerní oslavu a dekoraci jsme zvládli s medailema na krku a už se těšili na nedělní pětistovky. Krásný, ale horký ráno. Rozjíždka, pěkná klidná, postup z prvního místa.

Čekání na finálko nebylo tak dlouhý a už jedeme na start….z jedný strany Přerov z druhý Praha….to bude vlnění jak na Sumatře. A taky že jo, nikdy bych si nepomyslel, že když se vám někdo vlní, tak vás to tolik zpomalí…..no a jak to teda dopadlo? Praha si krásně sjela z vlny a holt měli víc sil do závěru a hlavně, pod břehem jedoucí Kojetín si krásnou taktickou jízdou dojel pro 2.místo. Takže Mistrovství ČR jsem zakončili 3.místem.

Co na závěr?

Celkem pěkný závody, škoda jen toho výpadku na 500m.

Příští rok holt musíme trochu víc potrénovat.

Jenda