medaile ze závodů Dračí loď

Nymburští dragoni si v Nymburce užili stříbrnou sobotu.

První zářijový víkend se konal na nymburském Labi 5. díl závodů Českého poháru. Nymburská posádka se pořádání tohoto vrcholného podniku České republiky zhostila opět po dvouleté přestávce, když v minulosti otevírala pohár 2004 a 2005 uspořádáním prvního závodu sezony. V roce 2004 se dokonce jednalo o historicky první závod Českého poháru vůbec.

Ovšem dnes si již nevystačíme se dvěma dračíma jako v minulosti a pouze s dvěma startovacími a dvěma cílovými bójkami. Už vzhledem ke skutečnostem, že v předchozí závody se ne vždy organizačně vydařily, bylo cílem nymburských nabídnout co nejlepší podmínky pro vlastní závod. Je samozřejmé, že se nelze rovnat s podmínkami, které nabízí např. Račice sw svým zázemím, ale snažili jsme se udělat maximum pro spokojenost závodníků a pro regulérnost závodu. Zde myslím stojí za poděkování všem, kteří přišli a doslova do noci závod připravovali, včetně Tragických holek.

Závody na 200 metrů v kategorii žen ovládly pražské Wildky, které potvrdili, že jim pouze jedna loď již nestačí a postavily do závodu i druhou skoro stejně silnou posádku. V mužích chtěli domácí neporazitelnost potvrdit nymburští, ale ve finálovém závodu se nad jejich síly ukázala posílená posádky Pražského výběru. Třetí pak skončili Moravian dragons a brambory vykopala slovenská repre, která závod pojala jako generálku před Mistrovstvím světa v Austrálii. (mimochodem mají stříbro na 2 km). V mixexh pak jistě zvítězil Pražský Wild výběr před společenstvím Nymburka a Tragédek.

Závod na 2 km byl poprvé v hitorii ČP startován z pevných bloků, kdy všechny lodě stály vyrovnány vedle sebe a do závodu vyráželi v intervalech 15 vteřin. Tím se zajistila maximální možná onjektivita, která dříve bývala jádrem mnohých svárů. V ženách potvrdili svou dominanci opět W.I.L.D. of Prague. V mužích se tentokrát oproti očekávání neprosadila posádka Pražského výběru, která skončila po zlatě na dvoustovce až čtvrtá. Třetí a druhé místo zůstalo stejné jako na 200 m. Závod vyhrála a svou formu před MS předvedla slovenská sestava, která porazila domácí téměř o 5 sekund.

Závěrem lze snad jen říci, že doufáme, že byli účastníci s průběhem závodu spokojeni, protože o to nám šlo hlavně. Samozřejmě, že i zde byly nějaké nedostatky, jako zdržení závodů o 15 minut, ale to si myslím ještě není tak strašné. Takže díky všem, kteří k nám dorazili a zavodili, nebo fandili.